TVNET’DE YAYINLANAN “KIRIM ÖZEL” PROGRAMI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ


Tvnet’te yayınlanan “Karşı Karşıya” programının “Kırım Özel” adlı bölümü 5 Şubat 2020 tarihinde saat 21.00’de canlı olarak yayınlandı. Karşı Karşıya Programının “Kırım Özel” bölümünün yoğun ilgi görmesi üzerine 8 Şubat 2020 tarihinde saat 22.00’de tekrar yayınlandı.
Sunuculuğunu Erem Şentürk’ün yaptığı programa Kırım Türklerinin Millî yolbaşçısı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kiev’den telefonla katılırken stüdyoda KTMM Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay, Jeopolitik Rekabette Düğüm Noktası” başlığı ile hazırladığı ve “İHH İnsani ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (İNSAMER) yayınladığı “Kırım Raporu” çerçevesinde Araştırmacı Yazar Burak Çalışkan, Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Filiz Tutku Aydın Bezikoğlu oldu.

Rusya’nın Kırım’ı işgal ve ilhak sürecinde neler yaşandı?
Kırım’ın stratejik önemi ne?
Kırım Türkleri Hangi sorunları yaşıyor?
başlıklarına cevapların arandığı programa Kırım Tatarlarının yolbaşçısı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kiev’den telefon ile bağlanarak; 1783 yılında Çarlık Rusyası tarafından işgal edildikten sonra yaşananları ve Rusya’nın siyasetini özetledikten sonra, Kırım’ın 2014 yılında Putin Rusyası tarafından 2. defa işgali ve işgalcilerin Kırım Tatarlarına yaptığı baskı ve zulümleri anlattı ve değerlendirmelerde bulundu.


Programın tamamını izlemek için;

 

TAVSİYELER

SAMSUN’DA SÜRGÜNÜN 80.YILINDA KIRIM KONFERANSI

Samsun Türk Ocağı “Sürgünün 80 Yılında Kırım” Konferansı düzenliyor Samsun Türk Ocağı’nın Kırım Türklerinin vatanlarından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir