KIRIM TÜRKLERİ HAKLI VE ONURLU DURUŞUNDAN VAZGEÇMEYECEK

Yazar:

Kırım’ı silah zoruyla işgal eden, silahların gölgesinde sözde referandum yaparak Kırım’ı topraklarına katan işgalci Rusya ve onun totaliter yönetimi her türlü baskıya, aldatma, yalan ve kullandığı sözde Kırım Tatar temsilcilere rağmen, işgale boyun eğmeyen Kırım Türkleri üzerinde baskının ve hukuksuz tutumunun dozunu gün geçtikçe arttırmaktadır.
Büyük propagandayla, aldıkları her tedbire rağmen 14 Eylül 2014 Pazar günü yapılan seçimlere Kırım Türkleri, Milli Meclislerinin ve liderlerinin çağrısına uyarak boykot ettiler ve seçimlere katılmadılar.
Totaliter Rusya ve onun Kırım’daki uzantıları, bu durum karşısında öfkelerini, Kırım Türklerinin en yüksek ve yetkili temsil organı olan Kırım Tatar Millî Meclisi binasını bugün basarak göstermişlerdir. Günlerdir pek çok Kırım Türkünün evinde yapılan aramalar aynı saatlerde çeşitli yerlerdeki Kırım Tatar Millî Meclisi üyeleri ve Mahalli Meclis yetkililerinin evinde de gerçekleştirilmiştir.
Rusya’yı ve Rus halkını hızla büyük bir çöküşe götüren Putin ve yönetiminin Kırım’a ve Kırım Türklerine vaat ettiklerinin nasıl bir yalan olduğunu, yaşanan gerçekler göstermektedir.
Stalin tarafından 18 Mayıs 1944’de topyekün sürgüne gönderilerek ölüme mahkûm edilen Kırım Türkleri her türlü baskıya, hapislere, sürgünlere rağmen birlik ve beraberliklerini muhafaza ederek VATAN KIRIM’a dönmeyi başarmışlardı. Putin ve totaliter Rusya’nın baskılarına da cevapları birlik ve beraberlik içerisinde, barışçı, demokratik direnişlerini sürdürmek olacaktır.
Baskıları şiddetle kınıyoruz!
16 Eylül 2014
Zafer KARATAY
Kırım Tatar Millî Meclisi Türkiye Temsilcisi
Emel Kırım Vakfı Başkanı

TAVSİYELER

Bülent Tanatar ATR Televizyonunda

Emel Dergimizin editörü, Emel Kırım Vakfı yönetim Kurulu üyesi, yazar, çevirmen Bülent Tanatar, 11 Ekim …