MUSTAFA A. KIRIMOĞLU’NUN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEKİ KONUŞMASI

Sayın hanımlar ve beyefendiler,
 
Kyiv Meydanında insanların, iktidarda olan rejimle karşı karşıya geldiği çatışmalar, rüşvet ve diğer suçlara batmış Yanukoviç klanının devrilmesi, topraklarımıza Rus askerlerin saldırısı, Kırım’ın işgali, işgalci hükümet tarafından Kırım ve Sivastopol’de ‘referandumun’ yapılması ve bu bölgelerin Rusya’ya bağlanması gibi dramatik olaylar dünya toplumunun dikkatini çekti ve tedirginlik yarattı.

Abonelere özel

Bu kısımlara sadece abonelerimiz erişebilmektedir.
İçeriğe ulaşmak için giriş yapmalısınız.


* Kırım Tatar Milli Meclisi eski Başkanı ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Birleşmiş Milletler’in (BM) Vesayet Konseyi’nde Ukrayna’da alınması gerekecek tedbirler, Kırım’daki insan hakları ve basın özgürlüğü konusunda BMGK üyelerine 31 Mart 2014 tarihinde yaptığı konuşma. Konuşma metni Kırım’dan ve bölgeden en doğru haberleri geçerek büyük hizmetler veren Kırım Haber Ajansı’ndan (QHA) alınmıştır. Emel olarak yazı ve haberlerimizde sık sık yararlandığımız QHA’ya teşekkür ederiz.

TAVSİYELER

SAMSUN’DA SÜRGÜNÜN 80.YILINDA KIRIM KONFERANSI

Samsun Türk Ocağı “Sürgünün 80 Yılında Kırım” Konferansı düzenliyor Samsun Türk Ocağı’nın Kırım Türklerinin vatanlarından …