CAFER SEYDAHMET KIRIMER’İ ANMA

Çin virüsü salgını sebebiyle, Emel dergisi ve Emel Kırım Vakfı olarak siyasî mürşidimiz, Kırım Halk Cumhuriyeti’nin önderlerinden, Dışişleri ve Harbiye Nazırı Cafer Seydahmet Kırımer’i 60.ölüm yıldönümünde planladığımız anma programını gerçekleştiremedik. Ancak onu rahmetle, dualarla, sosyal medyada geniş şekilde tanıtarak anmanın yanısıra yolbaşçımız Cafer Seydahmet KIRIMER’in aziz hatırası için, hergün İstanbul Fatih ilçesinde evsizlere yoksullara sıcak yemek aş pişirip dağıtan Tümyad -Tüm Yardımlaşma Derneğine muhtelif gıda yardımında bulunduk ve evsizlerin duasını aldık. Bu yardımı üstlenen başkanımız Zafer Karatay, Neşe Sarısoy Karatay ve Hüseyin B. adlı dostumuza, her gün sevgiyle, fedakarlıkla aşları pişirip gece gündüz dağıtan TÜMYAD gönüllülerine teşekkür ederiz.


“Emel dergisinin ve Kırım davasının yaşamasını sağlayanlar CAFER SEYDAHMET KIRIMER’in yetiştirdiği idealistlerdir” Müstecip Ülküsal –Hatıralar s. 165.

TAVSİYELER

SAMSUN’DA SÜRGÜNÜN 80.YILINDA KIRIM KONFERANSI

Samsun Türk Ocağı “Sürgünün 80 Yılında Kırım” Konferansı düzenliyor Samsun Türk Ocağı’nın Kırım Türklerinin vatanlarından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir