EMEL KIRIM VAKFI-EMEL DERGİSİ BAYRAMLAŞMA

Emel Kırım Vakfı-Emel Dergimizin bayramlaşması, Romanya’dan gelen misafirler, Türkiye’de bulunan Kırım Tatar öğrenciler, savaş sebebiyle Kırım’dan gelen kimi mülteciler ve hemşehrilerimizin katılımıyla Yalta Otelinde yapıldı. Ramazan bayramının 3.günü 23 Nisanda gerçekleşen bayramlaşma da hem Ramazan bayramı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlandı.
Yalta otelindeki bayramlaşmada ev sahipler Niran Bağış, Lebip Bağış ve bağış ailesinin ikramaları yemekten sonra duayı Romanya’dan gelen Nidal bağış yaptı.

Emel Kırım vakfı başkanı Zafer Karatay yaptığı kısa konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti, 1990 sonrası Kırım’da bir çok bayram geçirdiğini, Kırım’daki bayramları özlediklerini, Kırım’ın işgalinin bir an önce sona ermesi, bir dahaki Ramazan ayı ve bayramını Kırım’da geçirmeyi, parçalanmış Kırım’ın dışınıda ve içinde bölünmüş yaşayan Kırım Tatarlarının bir an önce vatan Kırım’a evlerine dönmelerini, Rusya hapishanelerindeki kardeşlerimizin de sağ salim özgürlüklerine kavuşmalarını dilediklerini belirtti.


Sıcak ve samimi havada, genellikle de Ukrayna’da Rusya işgaline karşı süren özgürlük savaşının, Kırım’daki durumunun konuşulduğu sohbetlerin yapıldığı bayramlaşma, oynanan kaytarmalar ve söylenen Kırım’a hasret şarkılarıyla sona erdi

.

TAVSİYELER

Kırım’da 18-24 Şubat Haftasında Neler Oldu

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir