EMEL KIRIM VAKFI’NDAN

EMEL KIRIM VAKFI’NDAN

 

Hazırlayan: Nurten BAY

Emel Dergisi ve Emel Kırım Vakfı olarak 2020 yılının son üç ayında yaptığımız faaliyetlerden bazılarına ve özet olarak burada yer verdik.

Çin virüsü sebebiyle yapmayı planladığımız bazı faaliyetleri iptal etmek zorunda kaldık. Faaliyetlerimizin çoğu dünya genelinde olduğu gibi Internet ortamına taşındı. Emel Dergimizin Ocak-Şubat-Mart 2020 tarihli 270. Sayısından itibaren yayınladığımız sayılarını internetten bedelsiz erişime açtık. O dönemdeki tedbirler sebebiyle dergimizin matbaa ve postalama işlemleri gerçekleştirilemedi.

Yaptığımız faaliyetlerin tamamına; geniş haber, fotoğraf ve videolara internet sitemizden (www.emelvakfi.org) erişebilirsiniz 

 YENİ DÖNEMDE DOĞU AVRUPA ÜLKELERİ TİCARİ İŞBİRLİĞİ

TURKSİD’in Synergia A.Ş. İşbirliğinde,  18 Aralık Cuma günü düzenlediği “Yeni Dönemde Doğu Avrupa Ülkeleri Ticari İşbirliği” Paneline, Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay konuşmacı olarak katıldı.

 

SÜRGÜNLERLE YOĞRULAN COĞRAFYA;
Fikir, Sürgün ve Kırım

 Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı, yapımcı ve yönetmen Zafer Karatay, 26 Aralık 2020’de Kamlançu Ülkesi TV adlı Youtube kanalının canlı yayın konuğu oldu. Remzi Arısoy’un yönettiği programda Karatay, Kırım Halk Cumhuriyeti’nin 103. yılında “Fikir, Sürgün ve Kırım’ı” anlattı.

https://www.youtube.com/watch?v=nREYOumH7rs

TAVSİYELER

SAMSUN’DA SÜRGÜNÜN 80.YILINDA KIRIM KONFERANSI

Samsun Türk Ocağı “Sürgünün 80 Yılında Kırım” Konferansı düzenliyor Samsun Türk Ocağı’nın Kırım Türklerinin vatanlarından …