OBUR İLE VUKODLAK

Yazar:

 
(Not: Türkiye’de “Tanrılar Çıldırmış Olmalı 3” adıyla bilinen 1991 yapımı “Fei zhou he shang” adlı filmden ilham alınarak ve kısmen uyarlanarak yazıldı. Yelkovan’ın müellifi Seçkin Sarpkaya’ya ithafen. M.B.Y)
 
(2012 civarı-Ukrayna-Kırım)
Kaan uçağın kapısından çıkar çıkmaz Akmescit Havaalanı’na ve şehre gergince baktı. Merdivenlerden aşağıya inerken uçağa bindiğinden beridir geçmeyen heyecanına hayıflandı. Bunda Kırım’a gelmeden önce birkaç üniversite hocasıyla önemli bir bakanın kendisine bakanlık fonundan tahsis edilmiş önemli miktarda para emanet etmelerinin etkisi vardı. Kültür bakanı rutin hamasi bir nutkun ardından bir anda yüklü miktarda para teslim edip Akmescit Havaalanı’nda Altay Özerk Cumhuriyeti’nden gelme bir kamla –kara kam demişlerdi- buluşmasını söylemişti. Sıradan bir araştırma görevlisiyken o andan itibaren bizzat devlet eliyle mühim bir iş için görevlendirilmiş kimselerdendi. Yalnız anlayamadığı konu devlet adına eski dönemden kalma bir mumyayı satın almaya giderken neden fazladan Altaylı bir şamanla yüz göz olduğuydu.

Abonelere özel

Bu kısımlara sadece abonelerimiz erişebilmektedir.
İçeriğe ulaşmak için giriş yapmalısınız.


 
Emel 262/263. Sayfa 51-69.

TAVSİYELER

İki Dünya Savaşı Arasında Romanya’daki Kırım Tatar Milli Hareketi

“Fikir-Kültür Konferansları” kapsamında geçtiğimiz hafta 10 Ocak 2021 Pazar günü saat 12.00’de düzenlediğimiz, “Ölümünün 25.yılında …