KIRIM TARİHİNDE ŞUBAT AYI

KIRIM TARİHİNDE ŞUBAT AYINDA NE OLDU

Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi olarak bu aydan itibaren aylık ve haftalık olarak kırım tarihinde ve milli mücadele tarihimizde neler olduğunu gösteren takvim ve görseller hazırlayıp paylaşmaya başlıyoruz. Bu konuda yönetim kurulunun 23 Ocak 2024 akşamı yaptığı toplantıda Vatan Kırım’ın Rusya tarafından işgalinin 10, Ukrayna’ya topyekün saldırı girişiminin 2. yılında vakfımızın genel faaliyet planı konuşulurken  ve Rusya esiri siyasi mahkum kardeşlerimize mektup ve kart kampanyamızı geliştirmek üzerine konuşulurken ortaya atılan fikirle çalışmalar başladı.

27 Ocak 2024 tarihinde Eel Kırım Vakfılızın ve internet sitelerimizin görsellerini yıllardır hazırlayan görselleri hazırlayan  Haluk Karahan arkadaşımız, Özge Kandemir Temizel, Melike Kandemir, Sefa Çevik’in ve yönetim kurulundan arkadaşlarımızın katıldığı Özgür Karahan’ın idaresinde yaptığımız toplantıda daha önce hazırladığı görseller, incelikleri, kurumsal kimlik haline gelen standar uygulamalarını anlattı ve tanıttı. Daha sonra bir önceki toplantıda aldığımız kararlar doğrultusunda Özge Kandemir Temizel ve Melike Kandemir’in hazırladığı taslak ve şablonlar üzerine konuşuldu, tartışıldı. Bu takvimini hazırlanmasında, daha önce Genç Tatar grubununzfaalleri, Muhammed Yusuf Aydamak ve Kamil Can’ın arkadaşlarıyla  hazırladığı kronolojik takvim ile, Özgür Karahanın hazırladığı takvim verileri üzerine yönetim kurulundaki arkadaşların da katkılarıyla Melek Maksudoğlu’nun verileri birleştirdiği bilgiler esas alındı.

Sonuç Kırım’da Şubat ayı takvimi, Özge Kandemir Temizel, Melike Kandemir ve Sefa Çevik”in güzel bir ekip çalışmasıyla ortaya çıktı.

 

Bu kronoloji, takvim daha da geliştirilecek ve Vakıf sayfalmızda yayınlanacaktır .

Vakfımızın ve Emel Dergimizin faaliyetlerine katılmak ve destek olmak isteyenlere daima kapımız açıktır. 

TAVSİYELER

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİNDE SÜRGÜNÜN 80.YILINDA KIRIM ETKİNLİĞİ

İstanbul Medipol Üniversitesinde Sürgünün 80. Yılında Kırım Etkinliği İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Kültür Birliği Topluluğu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir