QIRIMTATARCA DERS KİTABI YAYINLANDI

Güzel dilimiz Kırım Tatarca’nın yaşaması, hep var olması ve gelecek nesillerimize aktarılıp hep konuşulan bir dil olması en büyük temennimizdir. Ana dili Türkiye Türkçesi olanlar için hazırlanan bu kitap 28 ders içermektedir. Kırım Tatar dilinde anlama, konuşma ve yazma becerilerini geliştirilmesi için ödevler, diyalog ve metinler hazırlanmıştır.

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi’nin düzenlediği Kırım Tatarca dil kursları için hazırlanan ders notları kitap haline getirilerek Türkiye’deki ilk Kırım Tatarca ders kitabı yayınlanmış oldu.

Şemsiye SATI

Şemsiye Satı 1981 yılında Özbekistan’da bir hekim aile-sinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Özbekistan’da başladı. 1989 senesi, 8 yaşındayken tüm Kırım Tatarlarının ortak hayali olan Vatan Kırım’a dönme imkânı olunca, ailesiyle birlikte Kırım’a yerleşti. Canköy bölgesindeki Stalnoye (Barın) köyündeki okulunda orta tahsilini tamamlayıp, Akmescit’te Kırım Tatar Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini aldı. 2003 senesinden 2012 senesine kadar mezun olduğu Kırım Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2012 senesinden beri Türkiye’de Bursa şehrinde yaşamaktadır. Giray ve Canike’nin annesidir. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi’nin düzenlediği kurslarda Kırım Tatar dili öğretmenliği yapmaktadır.

Emel Kırım Vakfımızın teknik desteği ile yayınlanan bu değerli eseri temin etmek için: https://www.kitapyurdu.com/kitap/qirimtatarca-amp-kirim-tatarca-ders-kitabi/611951.html

TAVSİYELER

YUSUF ZİYA ÇELİKCAN VEFAT ETTİ

Antalya Kırım Derneğimizin  ve Kırım Vakfımızın eski başkanlarından, Emel Kırım vakfımızın üyesi, Emel Dergimizin sadık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir