Rusya İşgalindeki Kırım’ın Geleceği

Emel Kırım Vakfı’nın “Fikir-Kültür Konferansları” kapsamında 28 Şubat 2021 Pazar günü saat 17.00’de internet aracılığıyla düzenlenen toplantının başlığı “Rusya İşgalindeki Kırım’ın Geleceği ” idi.

Konferansın konuşmacısı Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) ve Kırım Tatar Milli Meclis (KTMM) Başkanı Refat Çubarov durumlarını işgalin 7. yılında Kırım’ın geleceğinin analizini yaptı.

İlginin büyük olduğu çevrimiçi olarak internet aracılığıyla düzenlenen toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinin yan ısıra  Ukrayna, İngiltere, Fransa, Polonya, Romanya ve ABD’den çok sayıda katılımcı vardı.

Moderatörlüğünü “Emel” dergisi yazı işleri müdürü ve “Emel Kırım Vakfı” denetleme kurulu üyesi Özgür Karahan’ın yaptığı etkinlik Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay’ın konuşmasıyla açıldı.

Emel Kırım Vakfı Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanan programda Refat Çubarov yaklaşık 40 dakika süren konuşmasının ardından katılımcıların facebook ve zoom oturumunda ilettikleri sorularını cevaplandırdı.

Programın tamamı Emel Kırım Vakfının YouTube kanalında izlenebilir.

TAVSİYELER

İSLÂM TOHLU”NUN YL TEZİ:KIRIMLI SÛFÎLER: TARİH ve LİTERATÜR

Kırım Tatarı gencimiz İslâm Tohlu, Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Temel Bilimler Ana Bilim Dalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir