2014 Sonrası Ukrayna Ulus İnşasına Kırım Tatar Milli Hareketinin Etkisi

“Fikir-Kültür Konferansları” kapsamında 31 Ocak 2021 Pazar günü saat 13.00’de internet aracılığıyla düzenlenen toplantının başlığı “2014 Sonrası Ukrayna Ulus İnşasına Kırım Tatar Milli Hareketinin Etkisi” idi.

Konferansın konuşmacısı ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak görev yapan ve aynı üniversitenin Bölge Çalışmaları Doktora Programı’nda akademik çalışmalarını sürdüren Fethi Kurtiy Şahin’di.

Konferansa katılanlar arasında DQTK ve Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna Milletvekili-Ukrayna Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Gurubu Eşbaşkanı Rüstem Ömerov, Ukrayna Diplomasi Akademisi Müdür Yardımcısı Yevgeniya Gaber de vardı. Türkiye, Ukrayna, Romanya ve İtalya’dan çok sayıda dinleyicinin takip ettiği toplantı yaklaşık olarak 2.5 saat sürdü.

Moderatörlüğünü Namık Kemal Bayar’ın yapmış olduğu etkinlik Emel Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Emel Dergisi Editörü Bülent Tanatar’ın kısa açılış konuşmasıyla başladı.

Daha sonra Fethi Kurtiy Şahin yaklaşık 40 dakika süren bir sunum yaptı ardından da katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

TAVSİYELER

KIRIM TATAR TEŞKİLATLARI PLATFORMU’NDAN 7-8 MAYIS 2022 GENEL İSTİŞARE TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRİSİ

KIRIM TATAR TEŞKİLATLARI PLATFORMU’NDAN 7-8 MAYIS 2022 GENEL İSTİŞARE TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRİSİ Ankara,8 Mayıs 2022 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.