Elazığ Türk Ocağında “Kırımoğlu: Bir Halkın Mücadelesi” kitabı tanıtıldı

Elazığ Türk Ocağında “116. Okuduğumuz Kitapları Anlatıyoruz” etkinliği düzenlendi. Kitap Şuuru hareketinin bir parçası olarak birçok ilde olduğu gibi çalışmalarını sürdüren Elazığlı kitapseverler her hafta olduğu gibi bu haftada bir araya gelerek kitap takdimi yaptılar.

Etkinlik kapsamında dört kitap ve iki derginin tanıtımı yapıldı. Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi, Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay’ın “Kırımoğlu:Bir Halkın Mücadelesi”  isimli son kitabı, Elazığ Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Saraç tarafından takdim edildi. Takdim öncesinde Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun hayatı ve mücadelesini anlatan bir video izlendi. Sonrasında kitabın yazarı Zafer Karatay etkinliğe telefonla katılarak, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kırım mücadelesinin tarihi ve kitabının oluşma süreci hakkında bilgi verdi.

Etkinliğe iştirak eden Elazığ Türk Ocağı Şube Başkanı Vahit Dabak, Kırımoğlu’nun önemli bir dava adamı olduğunu, mücadelesinin iyi bilinmesi gerektiğini belirtti. Kırımoğlu’nun mücadelesine destek vermek kastıyla geçmişte Elazığ’da yapılan faaliyetlerden bahseden Dabak, o dönemde Kırımoğlu’nun yaşamıyla ilgili Elazığ’da düzenlenen bir tiyatro gösterisine dair izlenimlerini katılımcılarla paylaştı.

Etkinlik kapsamında yine Emine Işınsu’nun “Nisan Yağmuru” isimli eseri Elif Zeynep Oğuz, Seyit Ahmet Sılay’ın hazırladığı İbrahim Naci’nin günlüğünü içeren “Allahaısmarladık” isimli eseri Elazığ Türk Ocağı Gençlik Kolları Başkanı Koray Murat, Amin Maalouf’un eseri “Doğu’nun Limanları” Neslihan Yılmaz, tarafından takdim edildi.

Ayrıca etkinlik bünyesinde yapılan dergi tanıtımlarında bu hafta Emel dergisinin 269. sayısı Zafer Saraç, Türk Yurdu dergisinin 390. sayısı Muhammet Halisdemir tarafından gerçekleştirildi.

TAVSİYELER

RUSYA ESARETİNDEN KURTULAN NARİMAN CELAL TÜRKİYE ÜZERİNDEN KIYİV’E ULAŞAN EŞİ VE ÇOCUKLARINA KAVUŞTU.

Rusya Esaretinden Ukrayna-Rusya Arasında Gerçekleşen Esir Takası ile Kurtulan KTMM Başkan Yardımcısı Narıman CELAL’in eşi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir