EMEL KIRIM VAKFI İFTARINDA SÜRGÜN ŞEHİTLERİ İÇİN DUA EDİLDİ

Vakfımız tarafından 17 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul’da Defter İbrahim Paşa Camiinde, 18 Mayıs 1944 Kırım Tatar sürgün şehitleri için dua ve iftar düzenledi.

18 Mayıs 1944 soykırım kurbanlarımızı şehitlerimizi camide dualarla andıktan sonra kapalı ve açık mekanda hep birlikte iftarımızı yaptık. İftarda yemek duamızı ve sürgünlerimizi anıp dua ettikten sonra Emel Kırım Vakfı Başkanımız Zafer Karatay, Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Doğu Türkistan davasının değerli mücadele adamı, yazar Hamit Göktürk, Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği yönetim kurulu üyesi Fethi Ahmet Yüksel birer konuşma yaptı. Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul Temsilciliği başkanı Hükmü Ayhan, Zafer Karatay’a Türk Dünyasına hizmetlerinden dolayı Türk Dünyası Yıldızları paketi verdi. Anma ve iftara Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Kırım Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, öğrenciler Emel mensupları ve Kırımseverler katıldı.

 

TAVSİYELER

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİNDE KIRIM KERKÜK DOĞU TÜRKİSTAN İRAN TÜRKLERİ KONUŞULDU

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİNDE KIRIM,KERKÜK,DOĞU TÜRKİSTAN VE İRAN TÜRKLERİ KONUŞULDU Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Turkuaz Fikir Topluluğu ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir