GEBZE KIRIM DERNEĞİNDEN YÜZYILIMDAKİ CUMHURİYET ETKİNLİĞİ

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Gebze Şubesi Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. yılına adanmış bir etkinlik düzenledi. 12 Kasım 2023 Pazar günü Gebze Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirilecek etkinlikte konuk yönetmen Neşe sarısoy Karatay olacak. Etkinlikte Neşe Sarısoy Karatay’ın Türkiye Cumhuriyetinin 100. kuruluş yıldönümüne adadığı Yüzyılımdaki Cumhuriyet Belgeseli gösterimi ile başlayacak. Gösterimin ardından Yönetmen Neşe Sarısoy Karatay belgeseli niçin haırladığı, Cumhuriyetimizinkendisi için anlam ve önemini ve belgesel ile neyi amaçladığını anlatacak, seyircilerin sorularını cevaplandıracak.

Gebze Kırım Derneği başkanı Nermin Ekim, Kırım Türklerinin Türkiye Cumhuriyetine ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e minnettar olduklarını ve cumuhriyetimizin 100 yılını en iyi şekilde anlamını ve önemini bilerek kutladıklarını söyledi.Nermin Ekim bu etkinlikte cumhuriyetimizi gençlere çok iyi anlatan belgeseli Gebzelilere, gençlere izletmek, belgeselin hikayesini bir çok başarılı ve ödüllü belgesele imza atan yönetmeninden dinlemek fırsatı bulacaklarını belirtti.

Etkinliğin sonunda glen davetlilerin hem konuklarla hemde birbireriyle sohbet etme imkanını verecek kokteyl ikramı olacak

TAVSİYELER

İSLÂM TOHLU”NUN YL TEZİ:KIRIMLI SÛFÎLER: TARİH ve LİTERATÜR

Kırım Tatarı gencimiz İslâm Tohlu, Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Temel Bilimler Ana Bilim Dalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir