İŞGALCİ RUSYA ESİRİ SİYASİ TUTUKLULARA MEKTUP YAZMAYA DEVAM

Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi olarak 10 Aralık insan hakları gününde başlattığımız, işgalci Rusya’nın Kırım’dan esir aldığı ve çeşitli hapishanelere götürdüğü siyasi tutuklu kardeşlerimize mektup ve kart gönderme faaliyetlerimiz devam ediyor.

31 Mart 2024 günü Yalta otelindeki iftar davetimiz esnasında bu kampanyamızı yürüten  Emel kırım Vakfı Başkan Yardımcımız Nurten Bay ve Genel Sekreterimizi Melek Maksudoğlu, arzu eden davetlilere kartlar vererek  mahkum kardeşlerimize mektup yazılmasına yardımcı oldular.

Vakıf başkanı Zafer Karatay da yaptığı konuşmada bu kampanyanın, mahkum kardeşlerimiz ve aileleri için ne kadar önemli olduğunu hatırlattı ve herkesi aktif olarak mektup kart yazmaya ve aile ve arkadaş çevrelerinin de bu kampanyaya katılmalarını sağlamaya davet etti.

Kırım Tatar Kadınlar Birliği Başkanı Safinar Cemil,  sürgünde Sibirya’da Zıryanka’da doğan oğlu Hayser Cemil de kardeşlerine ramazan aylarını ve yaklaşan bayramlarını kutladılar ve en kısa zamanda vatanlarında ailelerile bayram geçirmelerini dilediler.

Kırım Tatar Milli Meclisi üyesi ve şimdi Herson Novoaleksiyevkadaki evleri işgalci Rus askerlerince kullanılan Gülnar Bekirova da, eşi Edem Bekirov hapishanede iken hastalandığında onun bakımına yardımcı olan Server Mustafayev”e  bayram kartı yazdı. 

TAVSİYELER

KONYA KIRIM DERNEĞİMİZDE İLYAS ER KIRIM’DAN KONYA’YA GÖÇ KİTABINI İMZALADI

GENÇ TARİHÇİ İLYAS ER KONYA’DAN KIRIM’A GÖÇ ESERİNİ ANLATI VE İMZALADI Kırım Türkleri Kültür ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir