KONYA KIRIM DERNEĞİMİZDE İLYAS ER KIRIM’DAN KONYA’YA GÖÇ KİTABINI İMZALADI

GENÇ TARİHÇİ İLYAS ER KONYA’DAN KIRIM’A GÖÇ ESERİNİ ANLATI VE İMZALADI

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği  Konya şubesinde 13 Nisan 2024 günü hem bayramlaşma yapıldı hem de genç tarihçilerimizden Konya Kırım derneği Gençlik kolları üyesi İlyas Er”in kitap tanıtımı ve imza günü yapıldı.  Dernek başkanı Mustafa Sırrı Demirel, katılan üyelerin bayramını kutladı ve . bu kıymetli eseri yazan İlyas Er’e basımını hazırlayan Derneklerinin Genç Tatar gençlik grubuna ve kitabın basımına kaynak sağlayan MEMAK Makine sahiplerine teşekkür etti.

İlyas Er  “Kırım’dan Konya’ya Göç” isimli kitabının hazırlanışını, arşivlerde yaptığı çalışmaları anlattı ve Konya kırım derneği yönetimine, gençlik kollarındaki arkadaşlarına ve MEMAK Makine sahiplerine teşekkür etti. Daha sonra gelenlere eserini imzaladı.

Konya Kırım Dernek başkanı Mustafa Sırrı Demirel bu eseri temin etmek isteyenlerin dernekleri  ile iletişime geçemelerini istedi. İlyas Er’in bu kıymetli eseri onun Dumlupınar Üniversitesi’nde Kevser Değirmenci danışmanlığında hazırladığı  “KIRIM’DAN KONYA’YA GÖÇ EDEN MUHACİRLER VE YERLEŞME PROBLEMLERİ (1853-1914)” adlı tez çalışmasının gözden geçirilmiş halidir.

Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi olarak İlyas Er kardeşimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

     

TAVSİYELER

RUSYA ESARETİNDEN KURTULAN NARİMAN CELAL TÜRKİYE ÜZERİNDEN KIYİV’E ULAŞAN EŞİ VE ÇOCUKLARINA KAVUŞTU.

Rusya Esaretinden Ukrayna-Rusya Arasında Gerçekleşen Esir Takası ile Kurtulan KTMM Başkan Yardımcısı Narıman CELAL’in eşi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir