GEBZE KIRIM DERNEĞİMİZ DE RUSYA ESİRİ KARDEŞLERİMİZE MEKTUP KAMPANYAMIZA KATILDI.

10 Aralık Dünya  İnsan Hakları Günü’nde, Vakfımız Başkanı Zafer Karatay’ın,  yaptığı paylaşım ile duyurduğu ve başlattığı Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisinin, “ Rusya Esiri Siyasi Tutuklulara   Mektup Kampanyamızı Vakfımızın İkinci Başkanı Nurten Bay,  Gebze Kırım Türkleri Derneğinde tanıttı.

 Gebze Kırım Derneğimizin artık gelenekselleşen Kırım Sohbetleri  etkinliğinin 10 Aralık Dünya  İnsan Hakları Günü’ndeki konuğu Vakfımızın Genel Sekreteri ve KIRIL BİZİM- CRİMEA İS OURS yazarı Melek Maksudoğlu idi.  Melek maksudoğlu’nun konuşmasından sonra kürsüye gelen Vakfımız ikinci başkanı Nurten Bay’ın kampanya hakkında ilgi vermesi Nurten Bay ile Kırım derneğimiz Şube Başkanı Nermin Ekim hanımın çağrısıyla etkinliğe katılanlar mektup kampanyasına yoğun katılım sağladılar.

 

 

Daha sonra Nurten Bay Hanım, Dernek Başkanı Nermin Ekim Hanım  ile beraber  toplantıya katılanları Kampanyamıza destek olmaya davet ettiler.

Etkinliğe katılan konuklardan  Kocaeli Milletvekili Sn. Nail Çiler , Ticaret Odası üyesi, İş İnsanı Sn. Sevgi Çiler, Gebze Derneğimiz Onur üyesi Sn. Oya Atasayan hanım…

 

İyi Parti İlçe Başkanı Sn. Sadık Güvenç,

Zafer Partisi İlçe Başkanı Sn. Funda Erboğa Özkara , Deva Partisinden Yasemin Ateş, Gülcan Koray Öztürk , Naim Emil, Bülent Ariş, Gebze  Kırım Derneğimiz yöneticileri, gençlerimiz parti temsilcileri Nurten Bay, Melek Maksudoğlu ve Nermin Ekim hanımın koordinesinde, Gebze Kırım derneğimizi hazır bulundurduğu kartpostallar kullanarak siyasi mahkumlarımıza selam ve sevgilerini yazdılar.
GebzeKırım Derneği başkanı Nermin Ekim, mektup kampanyasını dernek merkezinde de yıl boyunca sürdüreceklerini üyelerini ve  Gebze halkının katılını sağlamaya gayret edeceklerini dile getirdi
Genel sekreterimiz Melek Maksudoğlu için çok başarılı ve yüksek katılımlı bir etkinlik düzenleyerek ve mektup kampanyası içinde hazırlık yaparak  böyle insani bir kampanyaya geniş bir katılımın olmasını sağlayan  Dernek Başkanı Nermin Ekim Hanıma, Şerife Orak Hanıma, Recep Orak Bey olmak üzere etkinlikte emeği olan, katılan herkese teşekkür ederiz.

TAVSİYELER

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİNDE SÜRGÜNÜN 80.YILINDA KIRIM ETKİNLİĞİ

İstanbul Medipol Üniversitesinde Sürgünün 80. Yılında Kırım Etkinliği İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Kültür Birliği Topluluğu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir