UKRAYNA DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN EMEL KIRIM VAKFINA TEŞEKKÜR

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus esaretindeki Kırımlı siyasi tutsaklara destek vermek için kampanya başlatan Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi’mize teşekkür etti.

Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi olarak  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle Rus esaretindeki Kırımlı siyasi tutsaklara destek vermek amacıyla  Kırımlı siyasi tutsakların isim listesini ve alıkonuldukları cezaevlerinin adreslerini paylaşarak, “10 Aralık İnsan Hakları Günü vesilesiyle Rusya’nın esir tuttuğu Kırımlı siyasi mahkumlara mektup göndererek onların unutulmadıklarını göstermek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz.” açıklamasıyla başlattığımız kampanya için Ukrayna Dışişleri Bakan 1.yardımcısı Emine Ceppar resmi X (twitter) hesabından bir teşekkür yayınladı

EMİNE CEPPAR: İYİ NİYETLİ DAVRANIŞLAR DÜNYALAR KADAR FARK YARATABİLİR

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, anlamlı kampanyayı başlatan Emel Kırım Vakfı ve Emel Dergisi’ne teşekkür etti. Sosyal medya sayfası üzerinden açıklama yapan Ceppar, “İnsan Hakları Günü’nde ilham verici dayanışma kampanyasına öncülük ettiği için Emek Kırım Vakfına gönülden teşekkür ediyoruz. Rusya’nın esir tuttuğu Kırımlı siyasi mahkumlara mektup ve kartpostal gönderme girişiminiz umut ve dayanışma ışığıdır. İyi niyetli davranışlar dünyalar kadar fark yaratabilir.” ifadelerine yer verdi.

Emine Dzheppar @EmineDzheppar
Heartfelt appreciation to @emelkirimvakfi
for spearheading the inspiring solidarity campaign on #HumanRightsDay! Your initiative to send letters&postcards to #Crimean political prisoners held by🇷🇺is beacon of hope&solidarity. Acts of kindness can make a world of difference.

TAVSİYELER

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİNDE SÜRGÜNÜN 80.YILINDA KIRIM ETKİNLİĞİ

İstanbul Medipol Üniversitesinde Sürgünün 80. Yılında Kırım Etkinliği İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Kültür Birliği Topluluğu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir