ZAFER KARATAY, KIRIMOĞLU’NU VE ESERİNİ ANLATACAK

Ankara’da Kırım vakfı tarafından düzenlenen “Tarih ve Kültür Konferansları” çerçevesinde 30 Mart 2024 tarihinde Emel Kırım Vakfı Başkanı,gazeteci Yazar Zafer Karatay, efsane liderimiz Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun hayatını ve Kırım Türklerinin sürgününü Vatan Kırıma dönüş mücadelesini anlattığı  “Kırımoğlu – Bir Halkın Mücadelesi” adlı kitabı, mücadaleyi anlatacak ve eserini imzalayacak.

Herkese açık etkinlik saat cumartesi günü saat 14 00’te başlayacak.

konferenas kare afis zafer karatay

Halkı ile bütünleşerek Türk Dünyasının sembolü olan Mustafa Kırımoğlu’nu, dolayısıyla Kırım Tatar halkının vatan mücadelesi anlatan “Kırımoğlu – Bir Halkın Mücadelesi” adlı dokuz bölümden oluşan belgesel yıllarca TRT ekranlarında gösterilerek klasikler arasında yerini almıştı.

Kırım ile ilgili çok önemli belgeselleri yıllar boyu TRT’de gösterime giren Zafer Karatay, Yapımcısı olduğu “Kırımoğlu – Bir Halkın Mücadelesi” adlı belgeselindeki edinimlerini aynı adla, kendine has üslubu ile kitaplaştırarak çok değerli bir esere daha imza atmıştı.

Kırım Vakfı Başkanı Tuncer Kalkay şu açıklamayı yaptı: “Kırım Vakfı Merkezimizin bulunduğu Dr. Ahmed İhsan Kırımlı Sosyal Tesisindeki “Bekir Sıtkı Çobanzade Kütüphanesi”nde yapılacak konferansım halka açık olacak. Konferans süresince konu ile ilgili merak edilen sorular Zafer Karatay tarafından cevaplandırılacak.

Konferans sonunda Zafer Karatay kitabını okuyucularına imzalayacak.

  • Tarih: 30 Mart 2024 Cumartesi
  • Saat: 14.00
  • Adres: Mürsel Uluç Mah. 931. Cad. No: 9 Dikmen – Çankaya / Ankara

İletişim ve konum bilgilerine buradan da ulaşabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONYA KIRIM DERNEĞİMİZDE İLYAS ER KIRIM’DAN KONYA’YA GÖÇ KİTABINI İMZALADI

GENÇ TARİHÇİ İLYAS ER KONYA’DAN KIRIM’A GÖÇ ESERİNİ ANLATI VE İMZALADI Kırım Türkleri Kültür ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir